ZAYIFLATAN 12 KURAL

SUYUN GÜCÜ
Canınız ne zaman abur cubur yemek istese, onun yerine su için. Günde en az 2 litre su tüketin.

ALMAYIN
Dolaplarınızda abur cubur bulundurmayın. Size kilo aldıracak zararlı atıştırmalıkları almayın.

RESİM
Zayıf olduğunuz günlerin resmini veya şimdi halinizi fotoshop programı kullanarak inceltip buzdolabının kapağına asın. Böylece kendinizi teşvik edebilirsiniz.

BAHARAT
Araştırmalara göre zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında arttırıyor.

UYKUYA DİKKAT
Araştırmalara göre yeterince uyuyan bir kadının metabolizması %40 oranında daha fazla çalışıyor.

KARANLIK

Gece mutfağa gitmeye son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeğe sevk ettiğini belirtiyorlar.

KAHVALTI
Kahvaltıyı asla sektirmeyin. Gün içinde gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

ATIŞTIRIRKEN
Doğru biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır ve tüketmesi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise 10 dakikada midenizde olur.

AÇLIK HİSSİ
İçinizden çılgınca yemek geliyorsa, size iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

YEŞİL ÇAY
İsviçre Üniversitesi araştırmalarına göre, yeşil çay içmek, vücudun yaktığı kalori miktarını arttırıyor. Günde 3 fincan içmeye çalışın.

SADECE YEMEK
Sadece yemek yiyin ve yemeğinize konsantre olun. Aynı zamanda televizyon izlemek, ders çalışmak veya postalarınızı kontrol etmek, yediğinizin farkına varmanıza engel olacağından, psikolojik olarak doymazsınız.

DIŞARI ÇIKIN
Günde en az 20 dakika dışarıda gezerek veya yürüyerek geçirin. Gün ışığı içinizdeki yeme isteğini kontrol etmenize yardımcı olur.