Pitti Uomo 2014 Erkek Sokak Modası

Modanın başkenti İtalya’nın Floransa şehrinde yapılan Pitti Uomo Fuarı dudak uçurtan ve giderek unisex olan stilin habercisi.

İtalyan erkekleri kendimi bildim bileli renkli stilleri ile adlarından söz ettirmiştir ama yıllar geçtikçe daha da abarttıklarını düşünüyorum. Her şey de olduğu gibi, stilin de bir dengesi olması taraftarıyım.

Bu kadar aşırı renk kombinasyonları ve desen çeşitliliği ender klas adama yakışır diye düşünüyorum. Özellikle Türk erkekleri lütfen birer bir bunları kopya etmesin. Tabi ki de hepimiz ilham almalı ama kendi renk ve tarzımıza göre ilerlemeliyiz.

Gelin biraz erkek stilerini inceleyelim. Kısa paçalı pantolonlar ve altından görünen desenli ve renkli çoraplar kesinlikle aldığım hiç bir stil kuralına uymuyor. O yüzden eğer bu tarz bir stili örnek alacaksanız altına giyeceğiniz çorap ile palyaço da olabilir tarz da olabilirsiniz.

Erkek giyiminde en yaratıcı sokak stillerini gördüğümüz yılın o vakti: Pitti Uomo! Erkek modasının belirlendiği defileler kadar Floransa sokaklarındaki stil sahibi beyleri de bekliyoruz. Ön yargılarınızı dışarıda bırakın ve erkeklerin de ne kadar eğlenceli, karizmatik, stil sahibi olabileceğinden ilham alın. Çok yaşa Pitti Uomo!