Kusursuz Bir Cilt Artık Hayal Değil

Kusursuz,pürüzsüz,sivilcesiz,siyah noktasız bir cilt herkesin hayali. Dokunduğumuzda pamuk gibi bir cildi kim istemez ki. Sürekli çareler arıyoruz. Maskeler yapıp oradan buradan duyduğumuz kulaktan dolma şeyler uygulayıp cildimize uyguluyoruz. Cildimize aslında farkında olmadan zarar veriyoruz.  Peki bunun için cildimize nasıl bakım yapacağız ? Neler uygularsak siyah nokta ve akne oluşumunu engelleriz ?

Ben kendimden örnek vereyim . Neutrogena ya da Garnier’ın ürünlerini kullanıyorum. Cilt temizleme toniklerini , makyaj silme sularını , siyah nokta temizleyici ürünlerini alıyorum. Cildim kuru olduğu için bunları uygulama sonrasında mutlaka yine Neutrogena’nın kremlerini uygulayarak cildimin temizlik sonrası kuru kalmasını önlüyorum.

Mevsim kış olduğu için sudan uzak kalıyoruz bu dönem ama cildimize kötülük yapıyoruz. Çünkü onun sürekli neme ihtiyacı var. Bu yüzden her gün temizlemeye üşenen, yok ben her gün yüzümü yıkayamam, yok benim vaktim yok uğraşamam diyenlere sözüm cildimiz bizim için çok önemli. Onu yaşlandırmak istemeyiz değil mi ?

En baştan başlayalım. Yüzümüzü asla ve asla sıcak suyla yıkamıyoruz çünkü bunu yaparsak erken yaşta kırışıklarımız artar. Yani yapmamız gereken soğuk suyla yukarı doğru daireler çizerek yüzümüzü yıkamak. Böylelikle kullanacağımız cilt temizleme ürünü cildimizin tamımına  eşit nüfus etmiş olacak ve hayalini kurduğumuz cilde bir adım daha yaklaşacağız. Bu birinci kuralımız olsun.

İkinci kuralımız kullanacağımız ürün kaliteli olmalı. Size vermiş olduğum markaların ürünlerini her gün düzenli olarak kullanırsanız gerçekten bana hak vermiş olacaksınız.

Yüzümüzü yıkadık sıra geldi ürünü yüzümüze uygulamaya. Neutrogena’nın ikisi bir arada maske ve temizleme jeli olan Visibly Clear’ı  ya da Garnier’ın arındırıcı temizleme jeli-yeşilçay, moringa özlü ürününü cildinize daireler yaparak uygulayın. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Yüzümüzün T bölgesi dediğimiz alnımıza,burnumuza ve yan kısımlarına,çenemize ürünü uygularken biraz daha önem vermeliyiz. Çünkü en çok yağlanan,akne olan ve sivilce oluşan bölge T bölgesidir.

Üçüncü kuralımız yüzümüzü yıkadıktan sonra yüzümüzü tamamen kurulamayalım. Biraz nemli bırakalım. Bırakalım kendiliğinden yavaşça kurusun.

Son kural olarak gözenekleri açılan cildimize tonik uygulama sırası geldi. Benim çok kullandığım Garnier Yağlanma Ve Pürüzlere Karşı Arındırıcı ve Sıkılaştırıcı toniği uygulayarak günlük cilt bakımınızı bitirebilirsiniz.

En başta da belirttiğim gibi cilt bakımınızı her gün uyguladığınız zaman çok daha kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Benim tercih ettiğim markaları tercih etmeyip daha hesaplı ürünler de kullanabilirsiniz. Ama ürünü almadan önce kısa bir araştırma yapıp satın almanızı öneririm. Işıltınızın bol olması dileğimle..