İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelen Bitkiler

Dünyadaki her bitkinin var oluşunda muhakkak bir sebep vardır. Her bitkinin insan vücudu için faydaları saymakla bitmez. Sadece idrar yolu enfeksiyonu için değil birçok ilacın yapımında da bitki özleri kullanılır. İdrar yolu enfeksiyonu için kullanılması gereken bitkiler şunlardır ;

Altın başak otu: Bakteri oluşumlarını yok ettiği için, iltihaplanmaların önüne geçecek bir bitkidir. Aynı zamanda idrar yollarında oluşan ağrılarında önüne geçecektir.

Oğul otu: Enfeksiyonlara karşı kullanacağınız oğul otu, içerisinde bulunan tanenler sayesinde idrar yollarınızı etkisi altına alan bakterilere karşı savaşan çok etkili bir doğal antibiyotik olacaktır.

Maydanoz: İdrar arttırıcı özelliği sayesinde maydanozu her zaman enfeksiyonlar için kullanabilirsiniz. İdrar yoluyla bakterileri vücudunuzdan atmış olacaksınız.

Hatmi Çiçeği: İçinde bulundurduğu pektin ve asparagin sayesinde bakterilere karşı bağışıklık siteminizi güçlü tutacaktır.

Huş: Ağacı yapraklarının anti bakteriyel koruyucu özelliği sayesinde hem idrar yolu enfeksiyonlarına, hem de böbrek iltihaplarına iyi gelmektedir.

Altın mühür: İdrar yolunda oluşan yanmaları ve ağrıları sürekli kullanımlarda ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda sık idrara çıkmanızın da önüne geçecektir.

Ekinezya: Zayıflayan bağışıklık sistemlerinizi uyararak bakterilere karşı duyarlı olmasını ve harekete geçmesini sağlamaktadır.