1 Hafta’da 5 Kilo Verdiren Diyet

Yanlış duymadınız “1 Hafta’da 5 Kilo Verdiren Diyet” denendi ve açıklanıyor. Kendi denediğim ve başarılı olduğum diyetten bahsedeceğim sizlere. Bu diyet tamamen gerçek ve uygulanmıştır.

Diyete başlamadan önce size ilk tavsiyem kararlı ve kendinize karşı dürüst olmanızdır. “Şu kadar daha yesem bir şey olmaz.”, “bu gün çok dikkat edemedim ama yarın böyle olamayacak” ve “su içsem yarıyor” gibi bahaneler de sizi diyetten ve başarıdan uzaklaştırıp hatta kopma noktasına getirecektir. Öncelikli söylemem gereken şeylerden birisi de sağlıklı olduğunuzdan ve diyet için bir sorununuz olmadığından emin olunuz ve sağlığınıza kesinlikle zarar verecek her şeyden kaçınınız.

Diyet Aşamaları;

Sabah: Kahvaltı öğünü olarak haşlanmış yumurta ve patates abartılmadan tüketebilirsiniz. Bunun yanında peynir, zeytin, domates gibi hafif ve besin değeri yüksek şeyler yiyerek aşırıya kaçmadan sabah kahvaltısı çeşitlendirilerek yapılır. Çay içebileceğiniz gibi yeşil çay da tercih edebilirsiniz.

Öğle: Hafif takılacağınız bir öğün olduğu için bir porsiyon salata, bir porsiyon tavuk göğsü, bir porsiyon az yağlı sebze yemeği ve bunların yanına muhakkak yoğurt veya süt tercih ediniz. Daha hızlı bir diyet için bu öğünü hurma ve yoğurt ile geçirebilirsiniz.

Akşam: Akşam yemeğinde salata, hurma, turşu ve yoğurt bu ürünlerden hoşunuza gidenlerle bir öğün oluşturabilir yoğurdu kesinlikle tüketmelisiniz.

Bunların dışında bütün öğünlere süt ve yoğurt kesinlikle eklenmelidir. Sağlık uyarılarına dikkat ederek bu diyeti uygular ve aşırıya kaçmazsanız kesinlikle bir haftada 5 kg. vereceğiniz konusunda emin olabilirsiniz. Başarılar dilerim. 🙂